Klimatyzacja

Wraz ze zmieniającym się klimatem oraz wzrostem temperatur coraz trudniej jest funkcjonować w miejscu pracy jak i w domu w okresie letnim. Rozwiązaniem tego problemu jest montaż klimatyzacji.

Zalety montażu klimatyzacji

Dzięki nowoczesnym klimatyzatorom możliwe jest stworzenie dogodnych warunków do przebywania w pomieszczeniach poprzez wymianę w nim powietrza. Dzięki takiemu zabiegowi zostanie zachowana jego odpowiednia temperatura oraz wilgotność.

Urządzenia klimatyzacyjne poza spełnianiem swojej podstawowej funkcji, jaką jest chłodzenie powietrza, posiadają wbudowane pompy ciepła które możemy wykorzystać do podniesienia temperatury w pomieszczeniu. Jest to szczególnie pomocne gdy temperatura na zewnątrz zaczyna się obniżać, a okres grzewczy jeszcze się nie rozpoczął.

Zdecydowanie klimatyzację docenią osoby z alergią na kurz oraz pyłki. Współczesne klimatyzatory zostały wyposażone w specjalne bio filtry oraz filtry plazmowe, które eliminują do 80% zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Wśród nich są właśnie kurze, pyłki roślin a także roztocza oraz zarodniki pleśni i grzybów. Klimatyzacja jest wstanie wyeliminować z naszego otoczenia bakterie i wirusy dzięki zastosowaniu filtrów z atomami srebra. Należy przy tym podkreślić że tylko regularne serwisowanie urządzenia klimatyzacyjnego gwarantuje jego skuteczne działanie w walce
z drobnoustrojami.

Jakie urządzenie klimatyzacyjne wybrać?

Wybór klimatyzatora powinien być dostosowany do możliwości technicznych pomieszczenia lub budynku, w którym zostanie zamontowany. W zależności od ich wielkości oraz budowę możemy zaoferować:

 1. Klimatyzatory kasetonowe

  Charakteryzuje je wielokierunkowy przepływ powietrza. Najczęściej stosowane są w hotelach, restauracjach, biurach oraz na większej powierzchni.

 2. Klimatyzatory kanałowe

  Są prawie niezauważalne ponieważ ukrywane są w sufitach. Zazwyczaj można je spotkać salach widowiskowych, hotelach czy biurach.

 3. Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe

  Ze względu na swoją wszechstronność montażu ( możliwość instalacji na ścianie, w suficie lub na podłodze) posiada liczne grono zwolenników.

 4. System Multi

  Doskonale sprawdza się w sytuacji gdy potrzebujemy zamontować od kilku do kilkunastu klimatyzatorów. Na ten typ klimatyzacji najczęściej decydują się właściciela obiektów wielkopowierzchniowych.

W naszej pracy korzystamy z urządzeń najlepszych producentów klimatyzatorów, dlatego oferujemy urządzenia:

Zainteresowała Cię nasza oferta? Masz pytania? Skontaktuj się z naszym ekspertem - tel. 601 644 387

lub napisz do nas bok@inwestmat.pl